De werkgelegenheid in de eurozone was in het eerste kwartaal van dit jaar even groot als in het voorgaande kwartaal. Dat bleek donderdag uit nieuwe cijfers van Eurostat.
Het Europees statistiekbureau telde in totaal circa 146,5 miljoen mensen met een betaalde baan in de landen waar met de euro wordt betaald. Daarmee nam de werkgelegenheid met 0,1 procent toe ten opzichte van het eerste kwartaal van 2010. In de hele Europese Unie waren circa 223 miljoen mensen aan het werk. Dat waren er 0,3 procent meer dan een jaar eerder.
In de financiële dienstverlening en de industrie werden vorig kwartaal de meeste banen gecreëerd. In de bouwsector en bij de overheid was minder werk beschikbaar dan in de laatste drie maanden van vorig jaar.